Konzervirane kobasice: idealne za usput
Konzervirane kobasice praktična su alternativa svježim kobasicama. Konzerve se mogu jednostavno transportirati i nisu toliko osjetljive kao staklo. Dodatna je prednost dugačak vijek trajanja proizvoda. Konzervirane kobasice dostupne su u sljedećim sortama: hrenovka, bečke kobasice, goveđe kobasice te čak i kobasice za roštilj u konzervama.
Konzervirane kobasice imaju ova posebna svojstva
Konzervirane kobasice vrlo su praktične. Mogu se optimalno skladištiti, imaju dugačak rok trajanja i mogu se u kuhinji upotrebljavati u bilo koje vrijeme. Konzervirane kobasice u pravilu se nalaze u punim konzervama, koje se odlikuju rokom čuvanja do dvije godine. Konzerve se trebaju čuvati na hladnom i suhom mjestu. Oštećene konzerve moraju se zbrinuti jer su u njih možda prodrle bakterije, zbog čega se proizvod ne može konzumirati.
Odakle izvorno potječu konzervirane kobasice?
Kobasice su već bile poznate u antičkoj Grčkoj, a bile su i jedno od omiljenih jela drevnih Rimljana. U srednjem su vijeku mesari čak održavali borbe za kobasice, u okviru kojih je bio cilj proizvesti najdulju i najtežu kobasicu. Od izuma kobasica u limenkama krajem 19. stoljeća poznati su proizvodi kobasica u limenkama za konzerviranje.
Kada je sezona konzerviranih kobasica?
Konzervirane kobasice dostupne su tijekom cijele godine.
Za što se mogu upotrebljavati konzervirane kobasice i kako se trebaju čuvati?
Konzervirane su kobasice praktične, a stoga i vrlo popularne. One se, po potrebi, mogu brzo pripremiti. U tu je svrhu kobasice jednostavno potrebno kratko zagrijati u vrućoj vodi. Međutim, ukusne su i kada su hladne, dakle, kao međuobrok u pokretu. Konzervirane kobasice mogu se upotrebljavati za salatu od krumpira, salatu od tjestenine, variva i juhe, uz žemljicu kao hot dog ili pak za salatu od kobasice. Nakon otvaranja, konzervirane kobasice trebale bi se čuvati u hladnjaku i brzo potrošiti.
Ovo se nalazi u konzerviranim kobasicama
Podaci hranjivih vrijednosti za konzervirane kobasice vrlo su različiti. Ovisno o vrsti mesa i udjelu masti, ovdje je moguće navesti samo prosječnu vrijednosti. Na primjer, u bečkim kobasicama, koje su dostupne i kao konzervirane kobasice, nalaze se velike količine vitamina B3 i B6. Oni su važni za metaboličke procese, živčani sustav i imunološki sustav u ljudskom tijelu.
kcal: 261 kcal
Ugljikohidrati: 0,19 g
Bjelančevine: 13,5 g
Masti: 23,2 g
Vitamin A: 0 µg
Vitamin B1: 0,1 mg
Vitamin B2: 0,12 mg
Vitamin B6: 0,29 mg
Vitamin C: 23 mg
Vitamin E: 0,29 mg
Kalcij: 13 mg
Željezo: 2,4 mg
Kalij: 204 mg
Magnezij: 22 mg
Natrij: 941 mg